Thursday, 17 February 2011

Erkezes Syndey-be

Miutan ismet eltoltottem nehany erdektelen napot Melbourne-ben, utnak indultam Sydney-be. Melbourne valoszinuleg a 16-28 ev kozotti korosztalynak fekszik akik jarnak bulizni, es azoknak akik szeretnek jokat enni de semmi mas nem erdekli oket. En megprobaltam visszafogni magam eves teren, de azert annyira nem sikerult.  Utoljara gyerekkoromban ettem igazi Amerikai palacsintat es sajnos azt tobbszor reggeliztem a kozeli kavezoban mint eredetileg gondoltam volna. Vegre megvasaroltam az emlektargyakat a piacon, es utolso este, szerdan, amikor ejszaki piac van, tettem meg egy kort. Szerda estenkent a piac atalakul nemzetkozi kifozdeve es ruhapiacca. Nagyon klassz, tenyleg. St Kilda Beach-re azert nem villamosoztam ki, mert a harom napban ugyan meleg volt de szurkulet a felhok miatt, igy nem lattam sok ertelmet a dolognak.
Eletem eddigi legfelelmetesebb felszallasat hajtotta verge a capitano a Sydney fele tarto gepen. Ahogy elhagytuk a foldet egy kicsit megbillent balra, kb 50 meter magassagban. Egyszer tuti szivinkfartust kapok, folyt (komolyan) a hideg verejtek a tenyeremen. Sydney-ben leszallaskor a tenger felol kozelitik meg a leszallopalyat a gepek ami pontosan a part szeletol indul. Arra csak nem voltam felkeszulve, gondolom nagyon szep a latvany derus idoben.
Azt mar London-ban felmertem, hogy a repuloteri minibusz csak a belvarosba visz a repterrol, egyebkent meg taxival kell eljutni mas celallomasig. Csengettem, ugyanis en termeszetesen nem a belvarosban foglaltam szallast...
A repulotertol 8 km-re Randwick nevu helyen, Coogee Beach-tol gyalog 15 percre egy dohos, koszos, lepattant szalloban vagyok, de annyi minden latnivalo van itt, hogy tenyleg csak az ejszakakat fogom a szobamba tolteni. A szallas maga nagyon jo helyen van, es ingyen van a net.
Koraeste, check in utan a foutca egyik kifozdejebol ettem valami szarnyast es lesetaltam Coogee Beach-re.











Delutan kiderult az eg, gyonyoru ido volt. A parton hatalmas hullamok fogadtak es 20 C-os viz. A Tasman tenger partja ez, de a partmenti sziklaknal kialakitott medenceket Ocean Bath-oknak hivjak. A Coogee Beach elnevezes az Aboriginal eredetu “koojah” szoval van osszefuggesbe helyezve ami kb annyit tesz “Budos hely”.  A hullamok altal partra sodort tengeri fu ugyanis el kezd rohadni, ha nem szedik ossze es szallitjak el, de persze ez meg van oldva. A legtobbet a Ross Jones Memorial medencenel toltottem.





Tovabbsetaltam fel, a hegyre a Women’s Bath-hoz. Ide csak nok lephetnek be. Allitolag muzulman nok altal kozkedvelt hely, de a leszbikusok is ide jarnak. Ez nehezen osszeegyeztetheto szamomra, gondolom valamelyik allitas hazugsag.  Ide jarnak azok a nok is, akik nem akarjak, hogy ferfiak bamuljak oket. Itt jegyeznem meg, olyan fickok voltak a parton, ha bamulnak az kituntetes. Meg azoknak is, akiknek nem volt szep arcuk, olyan kidolgozott testuk volt, hogy csak neztem…

Innen a noibol lottem at egy kepet a Wyles Bath fele, ahova barki bemehet.












Kezdett esteledni, ismet visszasetaltam a Ross Jones-hoz, naivan gondolvan, csak kijonnek a vizbol az aszketa furdozok, de nem tettek. Ennek ellenere tudtam ugy kesziteni kepeket, hogy eppen nem logtak bele.
Holnap Koran kelek es megteszem a 6 km-es setat Coogee Beach es Bondi Beach kozott. Bondi Beach a vilag egyik leghiresebb strandja, de allitolag a legszebb elmeny maga a seta Bondi beach fele ami sziklas partszakaszok es pici oblok mellett fog elhaladni.